Solidne i wytrzymałe więźby dachowe w Warszawie i okolicach

Dach jest zwieńczeniem każdego budynku, ozdobą obiektu użyteczności publicznej, domu mieszkalnego oraz elementem architektury sakralnej. Dlatego niezwykle ważne jest odpowiednie wykonanie konstrukcji dachowej, która posłuży przez dziesiątki lat. W zawiązku z tym warto rozejrzeć się za profesjonalną i rzetelną firmą ciesielską. Jeśli planują Państwo budowę, zapraszamy do zapoznania się z ofertą przedsiębiorstwa Bama. Siedziba naszego zakładu znajduje się na terenie województwa mazowieckiego, a wśród swoich klientów mamy, zarówno licznych klientów indywidualnych, jak i biznesowych z Warszawy oraz okolic.  

Specjalizujemy się w wykonywaniu więźb dachowych, wykorzystując w swojej pracy najnowsze narzędzia oraz surowce. Natomiast bogate doświadczenie  naszych fachowców pozwala na rzetelną realizację każdego zlecenia na najwyższym poziomie. Odpowiednio wykonana konstrukcja dachowa daje możliwość realizacji unikalnych aranżacji architektonicznych. Dlatego planując kształt dachu Państwa budynku, warto go skonsultować ze specjalistami już na etapie tworzenia projektu obiektu.

Wytrzymałe konstrukcje dachowe

Ci z Państwa, którzy skorzystają z usług przedsiębiorstwa  Bama, mogą liczyć na solidne i wytrzymałe wykonanie każdej konstrukcji dachowej. Województwo mazowieckie to region, w jakim realizujemy zlecone projekty. Jesteśmy liderem w dziedzinie budowania  konstrukcji drewnianych. Wykonujemy rozmaite rodzaje więźb dachowych, m.in.: krokwiowe, krokwiowo-jętkowe, płatwiowo-kleszczowe.

Konstrukcje krokwiowe to forma stosowana w przypadku lekkich systemów drewnianych niewielkich rozmiarów. Posiadają dwa punkty oparcia na murłatach oraz w kalenicy i są one osadzone na ścianach kolankowych lub na stropie. To najprostszy rodzaj więźb dachowych. Warszawa to miejsce, gdzie można znaleźć liczne budynki, w których zastosowano takie rozwiązania.

Więźby krokwiowo-jętkowe natomiast mają krokwie dodatkowo wzmocnione wiązarami jętkowymi, umocowanymi w połowie ich długości. Z kolei konstrukcje płatwiowo-kleszczowe wykonujemy w taki sposób, że w konstrukcji krokwie zostają oparte zarówno na murłatach, jak i płatwiach – belkach wspartych na słupach przenoszących większość obciążeń z dachu na strop. Pozostałe obciążenia przekazywane zostają na ściany zewnętrzne poprzez murłaty.

Więźby dachowe nie tylko muszą wytrzymać napór ciężaru całości konstrukcji oraz pokrycia dachowego. Nierzadko na dachach montowane są także kolektory słoneczne lub elementy ozdobne. Dlatego my preferujemy wykorzystanie najwyższej jakości materiałów ze starannie wyselekcjonowanych surowców, aby wykonywać solidne konstrukcje dachowe Warszawa to miasto, w którym zaufało nam wielu klientów. Zespół specjalistów remontuje i odnawia rozmaite więźby dachowe Warszawa jest jedną z aglomeracji, na terenie których znajdują się liczne obiekty zabytkowe poddawane szczegółowym konserwacjom i renowacjom.

Nasze realizacje

Kontakt

  Bama Usługi Ogólnobudowlane Bartłomiej Banaś

  Grabówek 7a

  07-416 Olszewo-Borki

  NIP: 7582161011

  tel. 513 313 478

  biuro@bama.org.pl